disiplin

Pilates Stüdyosu

Pilates, zihin, beden birlikteliğini sağlamak amacı taşıyan bir takım egzersiz programıdır. İçeriğindeki birçok egzersizle pilates sayesinde kas kuvvetini ve esnekliğini arttırmak, vücudun genel bütünlüğünü sağlamak mümkündür. 20. yüzyılın başlarında ortaya çıkmış olup vücudun her yerini çalıştırmaya yönelik egzersizler özellikle core bölgemizi, yani ağırlık merkezimizi, denge ve koordinasyonumuzu kuvvetlendirmekte, stresi azaltmaktadır. Bütün bunlara ve daha fazlasına sahip olmanın yoluysa iyi bir pilates stüdyomsundan geçmektedir. Tuzla pilates stüdyosu alanında bizler uzman eğitmenlerimiz, modern ekipmanlarımız, hijyenik ve konforlu ortamımız ile öne çıkıyoruz.

Stüdyomuzda kişiye özel programlar belirliyor, takibini yapıyor, hedef ve beklentileriniz ile pilatesin inceliklerini göz önünde bulundurarak çalışıyoruz. Hem bedenen hem ruhen kendinizi spora hazır hissetmeniz ve istediğiniz neticeleri alabilmeniz adına bütün imkanlarımızı seferber ederek yaşantınızda büyük bir değişim gerçekleştirmeye çabalıyoruz.

İyi Bir Pilates Stüdyosu ile Elde Edebilecekleriniz

Pilates stüdyosu Tuzla genelinde çok büyük bir ihtiyaçtır ve bizler bu boşluğu doldurmak adına güçlü bir altyapıyla yola çıktık. Kısa sürede farkımızı ortaya koyarak Tuzla’nın arananı haline geldik. Çünkü bizler iyi bir pilates stüdyosuyla neler yapabileceğinizi, nelere kavuşabileceğinizi çok iyi biliyoruz.

Pilateste kişiye özel programlar belirlenmelidir. Sağlık problemleri olmayanlar mat ya da aletli pilates grup sınıflarında çalışabilirler. Fakat herhangi bir sağlık sorununuz varsa bu durumda birebir özel, pilates dersi almanız daha sağlıklı bir seçim olacaktır. Bu sayede eğitmenlerimiz sağlık durumunuza en uygun programlar hazırlayabilecekler, takibini yapabileceklerdir.

Hemen her sporda olduğu gibi pilateste de bir süreç vardır. Pilatesin yaratıcısı Joseph Pilates’in tespitine göre 10 derste farkı hisseder, 20 derste farkı görür ve 30 derste farklı bir bedene sahip olabilirsiniz. Dolayısıyla 2-3 haftalık düzenli dersten sonra pilatesin olumlu etkileri ortaya çıkmaya başlayacaktır. Stüdyomuzda iyi bir pilates yapabilmeniz için her şey hazır sizi beklemektedir ve sizin de azim ve devamlılığınızla elde edebileceklerinizden bazıları şunlardır:

  • Pilates eklemlerin esnekliğini ve hareketliliğini arttırmaktadır.
  • Pilates vücudunuzun dürüşünü iyileştirmektedir.
  • Pilates sayesinde sırt ve boyundaki ağrılardan kurtulmanız mümkün olmaktadır.
  • Pilates ile bütün vücut kaslarınız güçlenmektedir.
  • Pilatesle kardiyovasküler sisteminin çalışması normalleşmektedir.
  • Pilates ile çalışma kapasiteniz artmaktadır.
  • Pilates vücut sağlığını arttırmakta, vücudunuz enfeksiyonlara karşı daha dirençli hale gelmektedir.
  • Pilates ile vücudunuz daha esnek bir hal almaktadır.
  • Pilates ile günlük hareketleriniz pürüzsüzleşmekte, daha zarif bir hal almaktadır.

Vücudunuzu değiştirmeye, dengelemeye ve sağlıklı bir hale getirmeye yardımcı olacak olan pilates, belirli bir sırayla birbirini takip eden egzersizler halinde yapılmaktadır. Bedensel zorlanma olmadan hareketler yapılır ve ardı ardına adeta akar. Çalışma esnasında aşırı konsantrasyon ve derin nefes alma gerekir. Hem kendi ağırlığınızla hem de özel ekipmanlar yardımıyla çalışırsınız. Stüdyomuzda her ihtiyaca uygun farklı pilates çeşitleri yapılabilmektedir ve bunlar arasından kendinize en uygununu tercih edebilirsiniz.

Aletli Pilates Stüdyosu

Stüdyomuz aletli pilates stüdyosu olarak hizmet verebilmektedir. Aletli pilates reformer adı verilen alet kullanılarak yapıldığı için aynı zamanda reformer pilates stüdyosu olarak da tercih edebilirsiniz. Bu programlarımızda çeşitli fitness aletleri ve reformer yardımıyla çalışılmakta, alet üzerinde gevşeme ve sıkılaşmayı sağlayan çeşitli egzersizler gerçekleştirilmektedir. Kollar, bacaklar ve gövde yüzden fazla hareketle çalıştırılmakta, omurga ve merkez kaslar güçlendirilmektedir.

Mat Pilates Stüdyosu

Mat pilates stüdyosu olarak hizmet verdiğimiz alanda aletlerden ayrı olarak, sadece kendi vücut ağırlığınızı kullanarak çalışmanızı sağlıyoruz. Mat serisi egzersizlerle vücudunuzu keşfetmenin muhteşem keyfini yaşayabilirsiniz. Mat pilates egzersizlerimizde de eğitmenlerimiz her zaman yanınızda olacak, gerekli destek ve yönlendirmeler eşliğinde programlarınızı tamamlamanızı sağlayacaklardır.

Mat pilates ile kaslarınızda güç ve esnekliği arttırabilirsiniz. Eklem ve kemiklerinizin korunmasını sağlayabilir, vücut duruşunuzu düzeltebilir, sırt, bel, boyun ağrılarınızı iyileştirebilirsiniz. Kronik skolyoza iyi geldiği gibi metabolizmanızı düzeltebilir, denge ve koordinasyonunuzun gelişmesini sağlayabilirsiniz. Birçok psikolojik ve ortopedik rahatsızlıklara karşı iyileşme elde edebilir, stres, gerginlik, depresyon ve anksiyete ile mücadelede yardımını görebilirsiniz.

Hamile Pilates Stüdyosu

Stüdyomuz aynı zamanda hamile pilates stüdyosu olarak da tercihe açıktır. Malum olduğu üzere hamilelik süreci oldukça zordur ve farklı evrelerde, farklı eklem, kas ağrılarıyla, psikolojik değişimlerle mücadele etmek gerekir. Pilates bütün bu süreçte pek çok avantaj sağlasa da bu hassas süreçte pilates programının kişiye özel hazırlanması, sağlık koşullarına dikkat edilmesi gerekir. Doktor izniyle daha çok 14. Haftadan sonra başlanan hamile pilatesleri için profesyonel kadromuzdan yardım alabilir, daha rahat bir hamilelik geçirebilirsiniz.

Cadillac Pilates Stüdyosu

Merkezimiz aynı zamanda cadillac pilates stüdyosu olarak da hizmet vermektedir. Cadillac’ın çıkış noktası birinci dünya savaşı yılları İngiltere’sine uzanmaktadır. Yaralı askerleri tedavi etmek amacıyla Joseph Pilates hastalarının yataklarına birtakım yaylar yerleştirir ve bu da bugün en büyük pilates aletlerinden birisi olan cadillac’ın temelini oluşturur.

Cadillac özel bir pilates aletidir. Bu alet ile yaklaşık 80 farklı egzersiz yapılabilmektedir. Özellikle core bölgesindeki kaslar başta olmak üzere vücudun her kası çalıştırılmakta, bütün kasları uzatarak omurga esnekliğini arttırmaktadır. Omuz ve sırtı güçlendirerek şekillendirmekte, vücudun gerginliğini almaktadır.

Cadillac pilateste mat üzerindeki egzersizler cadillac’a bağlı yay ve barlara eklenmekte, bu da egzersizlerin daha zor hale gelmesine, sonuçlarının da daha etkili olmasına vesile olmaktadır. Bütün el ve ayak bilekleri, üst ve alt vücut kasları etkili biçimde güçlendirilmektedir.

Cadillac pilatesteki egzersizler reformer egzersizlerinden çok daha çeşitli, çok daha zorludur. Bu nedenle günümüzde klinik merkezlerinde, fizik tedavi süreçlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Egzersizlerin komplike oluşundan ve doğru yapılması gerektiğinden bir eğitmen eşliğinde yapılmalıdır. Pilates stüdyomuzda uzman eğitmenlerimizce en iyi sonuçlara en kısa sürede ulaşmanıza yardımcı olunmaktadır.

En İyi Tuzla Pilates Stüdyosu

Tuzla pilates stüdyosu arayışlarına yeni bir soluk getiren salonumuz benzersiz uygulamaların adresidir. İlk günden itibaren özverili çalışmalar yaparak yola çıktık ve kısa sürede en çok tercih edilen ve en fazla tavsiye edilen pilates stüdyolarının başına yerleştik. En iyi pilates stüdyosu arayışlarının değişmez adresi olan merkezimiz her zaman ilham vericidir.

Stüdyomuzda tam bir duyusal deneyim vadediyoruz. Sizleri daima sınırlarınızı keşfetmeye ve onların ötesine geçmeye yönelik cesaretlendiren, motive eden, güler yüzlü ve birinci sınıf eğitmenler ile hizmet veriyoruz. Dinamik yapımızla yenilikçi çözümler sağlıyor, uzman eğitmenler, sıralama bilimi ve çeşitli egzersiz seçenekleriyle vücudunuz için en iyi programları belirliyoruz. Hedeflerinizi hedefleriniz kabul ediyor, kaydediyor, izliyor ve performans ölçümleri sağlıyoruz. Her adımda yanınızda oluyoruz.

Butik pilates stüdyosu deneyimi sağlıyoruz. Sadece pilates yapmaktan çok fazlasını vadediyor, severek yaptığımız işimizdeki sevgi ve saygıyı sizlere de aktarıyoruz. Hedeflerinize ulaşmanız için etkili iletişim kanalları oluşturuyor, sıcak bir ortamda uzmanlaşmış pilates deneyimi sunuyoruz.

Her insan özeldir ve pilateste de ihtiyaçlarınıza özel egzersizler belirlenmelidir. Her ne kadar düşük etkili, yaralanmaların nadir olduğu bir egzersiz türü olsa da pilateste de kalifiye bir öğretmen, yetenek seviyenize uygun bir sınıf ve zindelik gerekir. Stüdyomuzda uzman eğitmenlerimiz sizin için en iyi programı belirlemekte, zamanla hızınızı arttırıp en iyi sonuçlara gelmenize yardımcı olmaktadır.

studioog

studioog

İlgili İçerikler

Leave A Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın
×